BG_bird2100% onafhankelijk
Vraag en AntwoordIs iedere werkgever verplicht om werknemers een PAGO aan te bieden?

Is iedere werkgever verplicht om werknemers een PAGO aan te bieden?

NieuwsNieuws

Vraag-en-antwoordVraag en antwoord

Vraag:
Is het zo dat iedere werkgever verplicht is om de werknemers om de zoveel jaar een PAGO aan te bieden? Mijn werkgever doet dit niet. Bij navraag ontkende hij dat een dergelijke plicht ook voor hem geldt. Wat kan ik hier tegen doen?

Antwoord:
In artikel 18 van de Arbowet staat dat elke werknemer die is blootgesteld aan risico’s in het werk die tot gezondheidsklachten kunnen leiden, wettelijk het recht heeft om regelmatig gezondheidskundig onderzocht te worden.

De werkgever is verplicht een dergelijk onderzoek aan te bieden. In de risico-inventarisatie staat omschreven welke (groepen) medewerkers met welke risico’s te maken kunnen krijgen in het werk.

Bij de uitvoering van het arbeidsgezondheidskundig onderzoek moet de werkgever zich laten bijstaan door een geregistreerd bedrijfsarts (Arbobesluit art 2.14 a).

De wetgever heeft echter niet gedefinieerd hoe vaak een arbeidsgezondheidskundig onderzoek precies moet worden uitgevoerd, met uitzondering een specifieke risico zoals lood. De periodiciteit wordt in de regel bepaald aan de hand van de risico’s.

Jolanda Willems, Arbeidshygiënist, toxicoloog en MBA bij Prevent Partner

Deel dit artikel

Jolanda Willemshttp://www.preventpartner.nl

Jolanda Willems is arbeidshygiënist, toxicoloog en MBA bij Prevent Partner.

Tagdiv Cloud library - template content.

Meld je aan en ontvang een week lang elke dag een nieuw artikel.

Gratis 7 premium artikelen in je mailbox?

Kies dan voor BG magazine Plus:

  • Elke maand een nieuwe HR masterclass
  • Online feedback sessies met HR-experts
  • Tijdelijk lifetime korting en extra bonus
BG magazine Plus

HR zonder punaisepoetserij?